V průběhu září se po úspěšném pobytu z programu Bydlení odstěhovali dva klienti do zcela samostatného bydlení. Za dobu pobytu ušli velký kus cesty – oba si zvládli udržet práci, dokázali si naspořit finanční rezervu, ze které částečně pokryli náklady na první bydlení, jeden z nich také zaplatil v době pobytu všechny své dluhy a od září zahájil dálkové studium na vysoké škole. Do začátku jsme je podpořili startovním balíčkem vybavení do domácnosti, financovaným z projektu Moje Doma od nadace Kooperativa.

Máme za sebou i pár akcí v rámci klubu Pontifex – v červnu se nám podařilo vyrazit s klienty na výlet do Únětic. Cestou jsme se zabavili kvízem, který nejlépe zvládli studenti a po výstupu na skalní vyhlídku nad Úněticemi nás v cíli čekala sladká odměna – domácí koláče u Lasíků. V červenci jsme zabrousili opět k prevenci a navštívili jsme Dům světla, kde se klienti dozvěděli nejen potřebné informace o přenosu viru HIV, ale také o nutnosti včasné diagnostiky a možnostech léčby.

Novinky máme také z naší Dílny Pontifex. S vyrobenými produkty jsme dostali příležitost zúčastnit Žižkovských mezidvorků a na malebném dvorku kavárny My Coffee Story jsme bedýnky, štokrlata, designové vázy a dekorativní mýdla poprvé představili veřejnosti. Prodejní akce se zúčastnili také klienti, kteří zažili dílnu na vlastní kůži.

A co dalšího nás čeká? Sledujte průběžně program bydlení na facebooku (@BPCsamovka), kde o čerstvé novinky není nouze.